Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Kuukausiuinnit 25.02.19    Tulostuspäivämäärä  25 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:04   
  Järjestäjä  HTU Stadi ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 helmikuu 2019         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jennifer Sallinen  2003              14.57   
  HTU Stadi  15.34                 
Veera Kopponen  2005              14.90   
  HTU Stadi  14.94                 
Eevi Hirsi  2007              16.03   
  HTU Stadi  15.78                 
Charla Bruun  2004              16.68   
  HTU Stadi  17.15                 
Alli Lappalainen  2006              17.72   
  HTU Stadi                   
Ilona Miklaihova  2003              18.13   
  HTU Stadi                   
Sondra Nomme  2004              18.87   
  HTU Stadi                   
Siiri Pesonen  2008              19.58   
  HTU Stadi  22.71                 
Sofia Kilponen  2008              19.66   
  HTU Stadi                   
10  Vidyaa Ramdas  2004              20.93   
  HTU Stadi                   
11  Fan Wu  2009              21.03   
  HTU Stadi  20.84                 
12  Janica Sinkkonen  2007              21.89   
  HTU Stadi  22.23                 
13  Bea Ahtosalo  2010              23.33   
  HTU Stadi  22.90                 
14  Dasha Popik  2010              25.97   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Rahko  1965              12.78   
  HTU Stadi  13.00                 
Adam Kisiel  2005              15.07   
  HTU Stadi  15.17                 
Anton Visulainen  2005              15.69   
  HTU Stadi  16.43                 
Niilo Jokinen  2006              16.17   
  HTU Stadi  15.83                 
Midar Ilonen  2005              17.03   
  HTU Stadi  17.22                 
Aaro Ruuskanen  2005              17.06   
  HTU Stadi  17.65                 
Anton Koronen  2005              17.16   
  HTU Stadi  17.14                 
Arttu Pajamo  2005              18.04   
  HTU Stadi  18.26                 
Riku Higashi  2009              20.26   
  Helsingin Uimarit  20.59                 
10  Oiva Mandelin  2009              20.48   
  HTU Stadi  21.75                 
11  Oskar Kaisto  2009              21.10   
  Helsingin Uimarit  20.60                 
12  Kaius Kankainen  2009              22.09   
  Helsingin Uimarit                   
13  Niilo Halonen  2009              23.00   
  HTU Stadi  20.13                 
14  Ville Luukkanen  2008              23.77   
  Helsingin Uimarit  28.89                 
15  Kaapo Kuokkanen  2010              26.30   
  Helsingin Uimarit                   
16  Matteus Åberg  2011              29.09   
  Helsingin Uimarit  25.09                 
 
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilona Miklaihova  2003              21.19   
  HTU Stadi                   
Sondra Nomme  2004              22.09   
  HTU Stadi                   
Siiri Pesonen  2008              22.91   
  HTU Stadi  22.82                 
Janica Sinkkonen  2007              25.72   
  HTU Stadi  25.63                 
Vidyaa Ramdas  2004              27.37   
  HTU Stadi  28.65                 
Bea Ahtosalo  2010              27.54   
  HTU Stadi  27.75                 
Dasha Popik  2010              29.67   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Midar Ilonen  2005              20.03   
  HTU Stadi                   
Niilo Jokinen  2006              22.03   
  HTU Stadi  21.46                 
Riku Higashi  2009              23.91   
  Helsingin Uimarit  22.13                 
Anton Koronen  2005              24.24   
  HTU Stadi  22.41                 
Ville Luukkanen  2008              25.09   
  Helsingin Uimarit  26.53                 
Oiva Mandelin  2009              26.11   
  HTU Stadi  26.26                 
Kaius Kankainen  2009              26.73   
  Helsingin Uimarit                   
Kaapo Kuokkanen  2010              27.67   
  Helsingin Uimarit                   
Matteus Åberg  2011              29.79   
  Helsingin Uimarit  29.39                 
10  Oskar Kaisto  2009              30.28   
  Helsingin Uimarit  26.56                 
11  Niilo Halonen  2009              31.40   
  HTU Stadi  27.67                 
 
Laji 5, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alli Lappalainen  2006              22.73   
  HTU Stadi                   
Sofia Kilponen  2008              25.50   
  HTU Stadi                   
Fan Wu  2009              27.00   
  HTU Stadi                   
 
Laji 6, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Jokinen  2006              25.17   
  HTU Stadi                   
Matteus Åberg  2011              40.00   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jennifer Sallinen  2003    299          1:25.90   
  HTU Stadi                   
                     
Veera Kopponen  2005    264          1:29.50   
  HTU Stadi  1:25.94                 
                     
Eevi Hirsi  2007    243          1:31.99   
  HTU Stadi  1:31.29                 
                     
Siiri Torniainen  2001    240          1:32.44   
  HTU Stadi  1:32.62                 
                     
Kiti Konttinen  2006    211          1:36.35   
  Helsingin Uimarit  1:36.46                 
                     
Ria Rahkonen  2005    206          1:37.12   
  HTU Stadi  1:34.06                 
                     
Helmi Koikkalainen  2006    195          1:38.99   
  HTU Stadi                   
                     
Anni Luhtanen  2007    183          1:41.09   
  HTU Stadi  1:42.37                 
                     
Silja Salonsaari  2007    169          1:43.86   
  Helsingin Uimarit  1:50.05                 
                     
10  Nina You Wu  2007    159          1:45.87   
  HTU Stadi  1:49.24                 
                     
11  Lumi Lintula  2008    154          1:47.03   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Hazel Liuska  2008    146          1:48.91   
  Helsingin Uimarit  1:51.78                 
                     
13  Valeria Karppi  2007    126          1:54.52   
  Helsingin Uimarit  2:08.71                 
                     
14  Ilona Sauliala  2008    115          1:58.09   
  Helsingin Uimarit  1:59.25                 
                     
15  Kerttu Tyni  2008    102          2:02.66   
  Helsingin Uimarit  1:59.01                 
                     
16  Leia Heinonen  2009    100          2:03.47   
  Helsingin Uimarit  2:01.06                 
                     
17  Siiri Paavonen  2008    83          2:11.29   
  Helsingin Uimarit  2:08.69                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Visulainen  2005    179          1:29.94   
  HTU Stadi  1:32.82                 
                     
Adam Kisiel  2005    167          1:31.93   
  HTU Stadi  1:38.66                 
                     
Veikko Moilanen  2007    151          1:35.10   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Miklas Sarkkinen  2007    144          1:36.73   
  Helsingin Uimarit  1:35.77                 
                     
Aaro Ruuskanen  2005    128          1:40.61   
  HTU Stadi                   
                     
Leo Niemi  2008    124          1:41.61   
  Helsingin Uimarit  1:42.47                 
                     
Georgy Shchukin  2010    79          1:57.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Renaldo Rosental  2007    78          1:58.54   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Topias Heikkinen  2009    69          2:03.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Amos Åberg  2009    67          2:04.73   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Daniel Vinogradoff  2010    67          2:04.82   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi Öller  2006    251          36.81   
  Helsingin Uimarit  35.84                 
Siiri Torniainen  2001    241          37.33   
  HTU Stadi  37.07                 
Charla Bruun  2004    215          38.78   
  HTU Stadi  39.33                 
Ilona Miklaihova  2003    175          41.49   
  HTU Stadi                   
Sofia Kilponen  2008    165          42.29   
  HTU Stadi                   
Alli Lappalainen  2006    163          42.52   
  HTU Stadi                   
Lumi Lintula  2008    157          43.07   
  Helsingin Uimarit  42.64                 
Siiri Pesonen  2008    137          45.02   
  HTU Stadi  45.00                 
Valeria Karppi  2007    131          45.67   
  Helsingin Uimarit  49.83                 
10  Fan Wu  2009    125          46.38   
  HTU Stadi  52.09                 
11  Vidyaa Ramdas  2004    115          47.77   
  HTU Stadi  55.46                 
12  Kerttu Tyni  2008    115          47.78   
  Helsingin Uimarit  44.90                 
13  Janica Sinkkonen  2007    102          49.62   
  HTU Stadi  47.78                 
14  Leia Heinonen  2009    92          51.31   
  Helsingin Uimarit  55.19                 
15  Siiri Paavonen  2008    82          53.31   
  Helsingin Uimarit  51.47                 
16  Dasha Popik  2010    65          57.72   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Rahko  1965    368          28.32   
  HTU Stadi  28.00                 
Midar Ilonen  2005    148          38.35   
  HTU Stadi                   
Anton Koronen  2005    125          40.50   
  HTU Stadi  39.63                 
Renaldo Rosental  2007    99          43.87   
  Helsingin Uimarit  44.99                 
Georgy Shchukin  2010    83          46.37   
  Helsingin Uimarit  50.73                 
Topias Heikkinen  2009    77          47.53   
  Helsingin Uimarit  56.31                 
Oiva Mandelin  2009    67          49.81   
  HTU Stadi  47.78                 
Daniel Vinogradoff  2010    67          49.97   
  Helsingin Uimarit  47.36                 
Riku Higashi  2009    66          50.03   
  Helsingin Uimarit                   
10  Amos Åberg  2009    63          50.85   
  Helsingin Uimarit  48.67                 
11  Niilo Halonen  2009    62          51.28   
  HTU Stadi  47.44                 
12  Oskar Kaisto  2009    59          52.05   
  Helsingin Uimarit                   
13  Ville Luukkanen  2008    57          52.56   
  Helsingin Uimarit                   
14  Kaius Kankainen  2009    55          53.07   
  Helsingin Uimarit                   
15  Kaapo Kuokkanen  2010    31          1:04.29   
  Helsingin Uimarit  1:00.77                 
16  Matteus Åberg  2011    19          1:15.09   
  Helsingin Uimarit  1:14.52                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Hirsi  2007    199          41.75   
  HTU Stadi  40.89                 
Veera Kopponen  2005    190          42.40   
  HTU Stadi  43.68                 
Ria Rahkonen  2005    161          44.81   
  HTU Stadi  42.18                 
Lumi Öller  2006    158          45.08   
  Helsingin Uimarit  43.99                 
Kiti Konttinen  2006    155          45.31   
  Helsingin Uimarit  44.99                 
Anni Luhtanen  2007    132          47.87   
  HTU Stadi                   
Silja Salonsaari  2007    121          49.18   
  Helsingin Uimarit  50.40                 
Nina You Wu  2007    101          52.26   
  HTU Stadi                   
Hazel Liuska  2008    86          55.09   
  Helsingin Uimarit                   
10  Ilona Sauliala  2008    50          1:06.04   
  Helsingin Uimarit  1:10.38                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adam Kisiel  2005    139          42.07   
  HTU Stadi                   
Anton Visulainen  2005    135          42.46   
  HTU Stadi  41.61                 
Leo Niemi  2008    117          44.53   
  Helsingin Uimarit                   
Miklas Sarkkinen  2007    107          45.81   
  Helsingin Uimarit  49.99                 
Veikko Moilanen  2007    98          47.27   
  Helsingin Uimarit  52.33                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  20:04