Kuukausiuinnit 21.4.

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kuukausiuinnit 21.4. Pirkkola    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  21:36   
  Järjestäjä  HTU Stadi ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miska Sarkkinen  2005    231  37.63  1:22.03  2:15.85    2:58.67   
  Helsingin Uimarit  3:07.21                 
                     
Lasse Niemi  2006    213  39.53  1:26.24  2:22.34    3:03.39   
  Helsingin Uimarit  3:14.39                 
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    347  31.59        1:12.07   
  HTU Stadi                   
                     
Max Walther  2003    330  33.85        1:13.27   
  HTU Stadi  1:14.07                 
                     
Jenson Lih Shan Li  2002    307  35.32        1:15.02   
  HTU Stadi  1:16.13                 
                     
Henri Erlund  2003    210  39.58        1:25.19   
  HTU Stadi                   
                     
Ahti Liimatainen  2005    164  45.09        1:32.55   
  Helsingin Uimarit  1:31.04                 
                     
Anton Visulainen  2005    139  45.06        1:37.76   
  HTU Stadi  1:48.23                 
                     
Aatto Korhonen  2006    132  48.85        1:39.34   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Daniel Tapiovaara  2006    116  51.24        1:43.82   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Henri Piipponen  2005    113  52.60        1:44.58   
  Helsingin Uimarit  1:42.69                 
                     
10  Niilo Jokinen  2006    110  48.38        1:45.73   
  HTU Stadi                   
                     
11  Caspar Åberg  2006    101  50.80        1:48.45   
  Helsingin Uimarit  1:49.92                 
                     
12  Leo Niemi  2008    91  51.79        1:52.33   
  Helsingin Uimarit  1:54.35                 
                     
13  Arttu Pajamo  2005    82  53.99        1:56.46   
  HTU Stadi                   
                     
14  Joel Wahlman  2008    80  55.68        1:57.33   
  Helsingin Uimarit                   
                     
15  Niilo Kommeri  2007    61  1:06.33        2:08.52   
  Helsingin Uimarit  2:06.46                 
                     
Aaro Ruuskanen  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    479  32.27        1:12.42   
  HTU Stadi  1:11.29                 
                     
Aava Aula  2004    383  37.11        1:18.05   
  Helsingin Uimarit  1:18.98                 
                     
Marianne Salmi  1993    373  36.44        1:18.71   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Rauha Heikkinen  2005    310  37.64        1:23.72   
  Helsingin Uimarit  1:25.68                 
                     
Helmi Koikkalainen  2006    183  47.58        1:39.73   
  HTU Stadi                   
                     
Karoliina Kalda  2007    149  51.96        1:46.75   
  Helsingin Uimarit  1:58.75                 
                     
Silja Salonsaari  2007    136  49.21        1:50.05   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Emilia Timonen  2007    128  56.39        1:52.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Ria Rahkonen  2005              DSQ   
  HTU Stadi  1:46.98                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Amos Åberg  2009              28.86   
  Helsingin Uimarit  36.00                 
Markus Sarre  2008              30.43   
  Helsingin Uimarit                   
Joni Lähdemäki  2006              2:51.61   
  HTU Stadi                   
 
Laji 6, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Luhtanen  2007              24.51   
  HTU Stadi                   
Helmi Tynkkynen  2007              31.08   
  HTU Stadi                   
Fan Wu  2009              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Tepponen  2003    309  31.12        1:06.46   
  Helsingin Uimarit  1:05.44                 
                     
Henri Erlund  2003    239  34.75        1:12.39   
  HTU Stadi  1:13.25                 
                     
Risto Helle  1973    220  33.98        1:14.38   
  Helsingin Uimarit  1:14.67                 
                     
Leo Oksman  2004    210  36.02        1:15.57   
  Helsingin Uimarit  1:13.16                 
                     
Ari Sormunen  1962    200  36.59        1:16.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Otso Koskela  2005    173  39.27        1:20.51   
  Helsingin Uimarit  1:20.34                 
                     
Veikko Moilanen  2007    121  42.18        1:30.79   
  Helsingin Uimarit  1:35.60                 
                     
Oliver Plathan  2005    90  1:39.97        1:39.97   
  HTU Stadi                   
                     
Aleksanteri Patrakka  2005    89  46.20        1:40.46   
  Helsingin Uimarit  1:46.21                 
                     
10  Anton Koronen  2005    80  46.32        1:44.28   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Vihola  2005    477  31.75        1:05.27   
  Helsingin Uimarit  1:07.00                 
                     
Julia Kekkonen  2000    475  31.95        1:05.34   
  HTU Stadi  1:06.14                 
                     
Tilla Saarentaus  2005    459  31.94        1:06.08   
  Helsingin Uimarit  1:07.26                 
                     
Melissa Miettinen  2005    428  32.38        1:07.67   
  Helsingin Uimarit  1:09.46                 
                     
Marianne Salmi  1993    409  32.54        1:08.71   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Beatriz Coloma Vanhala  2003    313  36.13        1:15.09   
  Helsingin Uimarit  1:15.64                 
                     
Matilda Nyberg  2004    311  36.26        1:15.26   
  Helsingin Uimarit  1:17.29                 
                     
Kamilla Virtanen  2002    261  38.32        1:19.75   
  Helsingin Uimarit  1:18.75                 
                     
Ria Rahkonen  2005    215  41.91        1:25.03   
  HTU Stadi  1:22.43                 
                     
10  Milja Weckström  2007    206  41.88        1:26.31   
  Helsingin Uimarit  1:26.55                 
                     
11  Siiri Tapaninen  2009    158  43.03        1:34.19   
  HTU Stadi  1:39.14                 
                     
12  Hazel Liuska  2008    155  43.14        1:34.91   
  Helsingin Uimarit  1:34.87                 
                     
13  Nella Saarela  2005    152  45.38        1:35.46   
  HTU Stadi  1:35.46                 
                     
14  Sofie Apajasalo  2007    134  45.49        1:39.48   
  Helsingin Uimarit  1:42.94                 
                     
15  Kerttu Tyni  2008    95  52.03        1:51.43   
  Helsingin Uimarit  1:54.27                 
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    323          31.75   
  HTU Stadi  32.08                 
Kirill Karppi  2002    310          32.21   
  Helsingin Uimarit  34.54                 
Max Walther  2003    269          33.75   
  HTU Stadi  33.78                 
Jenson Lih Shan Li  2002    232          35.43   
  HTU Stadi  36.47                 
Anton Visulainen  2005    111          45.28   
  HTU Stadi  46.36                 
Niilo Jokinen  2006    70          52.85   
  HTU Stadi  56.22                 
Aaro Ruuskanen  2005    50          59.14   
  HTU Stadi  59.75                 
Arttu Pajamo  2005    40          1:03.47   
  HTU Stadi  1:07.91                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aava Aula  2004    301          36.35   
  Helsingin Uimarit  36.42                 
Rauha Heikkinen  2005    288          36.91   
  Helsingin Uimarit  36.97                 
Essi Talvinko  2003    276          37.44   
  Helsingin Uimarit                   
Ella Parviainen  2003    207          41.19   
  Helsingin Uimarit  44.14                 
Lumi Öller nbsp; 2006    151          45.73   
  Helsingin Uimarit  46.83                 
Eevi Hirsi  2007    144          46.51   
  HTU Stadi  45.55                 
Helmi Koikkalainen  2006    131          47.96   
  HTU Stadi  48.97                 
Janna Pysäys  2005              DSQ   
  Helsingin Uimarit  44.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    382  34.21        1:15.25   
  HTU Stadi  1:10.04                 
                     
Pinja Kinnunen  2004    258  36.95        1:25.76   
  Helsingin Uimarit  1:37.28                 
                     
Anni Seppälä  2003    253  38.59        1:26.30   
  Helsingin Uimarit  1:24.84                 
                     
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miklas Sarkkinen  2007    164          37.00   
  Helsingin Uimarit  37.43                 
Joni Lähdemäki  2006    98          43.85   
  HTU Stadi                   
Roni Aaltonen  2010    86          45.88   
  Helsingin Uimarit  44.87                 
Niilo Halonen  2009    77          47.44   
  HTU Stadi  50.19                 
Markus Sarre  2008    72          48.64   
  Helsingin Uimarit                   
Denis Yushkov  2007    43          57.42   
  HTU Stadi                   
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teela Saarentaus  2007    269          35.96   
  Helsingin Uimarit  36.81                 
Maisa Vihola  2009    128          46.06   
  Helsingin Uimarit  45.61                 
Helmi Tynkkynen  2007    81          53.66   
  HTU Stadi  54.33                 
Fan Wu  2009    80          53.72   
  HTU Stadi  57.31                 
 
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenson Lih Shan Li  2002    303          37.59   
  HTU Stadi  37.25                 
Kirill Karppi  2002    278          38.67   
  Helsingin Uimarit  39.28                 
Ari Sormunen  1962    221          41.73   
  Helsingin Uimarit  41.70                 
Risto Helle  1973    205          42.80   
  Helsingin Uimarit  41.76                 
Henri Erlund  2003    165          45.99   
  HTU Stadi  45.03                 
Aatto Korhonen  2006    135          49.17   
  Helsingin Uimarit  51.60                 
Veikko Moilanen  2007    122          50.82   
  Helsingin Uimarit  52.85                 
Miklas Sarkkinen  2007    122          50.86   
  Helsingin Uimarit  53.45                 
Anton Visulainen  2005    105          53.37   
  HTU Stadi  53.72                 
10  Niilo Kommeri  2007    100          54.29   
  Helsingin Uimarit  54.25                 
11  Aaro Ruuskanen  2005    95          55.23   
  HTU Stadi  57.84                 
12  Joni Lähdemäki  2006    85          57.37   
  HTU Stadi                   
13  Niilo Jokinen  2006    80          58.55   
  HTU Stadi  1:02.18                 
14  Joel Wahlman  2008    78          58.96   
  Helsingin Uimarit  57.51                 
15  Rasmus Rattasepp  2007    77          59.23   
  Helsingin Uimarit  1:07.11                 
16  Leo Niemi  2008    72          1:00.62   
  Helsingin Uimarit  58.04                 
17  Amos Åberg  2009    55          1:06.27   
  Helsingin Uimarit                   
Anton Koronen  2005              DSQ   
  HTU Stadi  1:03.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Daniel Tapiovaara  2006              DSQ   
  Helsingin Uimarit  58.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    416          38.55   
  HTU Stadi  41.75                 
Marianne Salmi  1993    388          39.48   
  Helsingin Uimarit                   
Matilda Nyberg  2004    256          45.31   
  Helsingin Uimarit  50.60                 
Henna Saarela  2002    226          47.28   
  HTU Stadi  47.71                 
Helmi Koikkalainen  2006    166          52.38   
  HTU Stadi  53.63                 
Hazel Liuska  2008    150          54.16   
  Helsingin Uimarit  54.41                 
Karoliina Kalda  2007    147          54.47   
  Helsingin Uimarit  53.50                 
Nea Laurén  2006    140          55.37   
  Helsingin Uimarit  1:00.85                 
Lumi Lintula  2008    128          57.11   
  Helsingin Uimarit                   
10  Emilia Timonen  2007    117          58.84   
  Helsingin Uimarit  1:00.98                 
11  Nella Saarela  2005    115          59.10   
  HTU Stadi  59.39                 
12  Ilona Sauliala  2008    107          1:00.60   
  Helsingin Uimarit  1:03.93                 
13  Leia Heinonen  2009    97          1:02.53   
  Helsingin Uimarit  1:04.50                 
14  Kerttu Tyni  2008    93          1:03.47   
  Helsingin Uimarit  1:04.60                 
15  Valeria Karppi  2007    71          1:09.29   
  Helsingin Uimarit  1:09.67                 
Anni Luhtanen  2007              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 8.1 Uintia selällään (paitsi käännöksen aikana)               
Silja Salonsaari  2007              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 17, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Tepponen  2003    299  38.88        1:23.10   
  Helsingin Uimarit  1:21.64                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    186  46.43        1:37.27   
  Helsingin Uimarit  1:35.53                 
                     
Ahti Liimatainen  2005    184  46.13        1:37.64   
  Helsingin Uimarit  1:35.07                 
                     
Otso Koskela  2005    134  51.35        1:48.67   
  Helsingin Uimarit  1:58.05                 
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Kekkonen  2000              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joni Lähdemäki  2006              25.30   
  HTU Stadi                   
Niilo Halonen  2009              27.67   
  HTU Stadi  29.86                 
Denis Yushkov  2007              33.03   
  HTU Stadi  33.35                 
 
Laji 20, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Luhtanen  2007              21.10   
  HTU Stadi  21.90                 
Fan Wu  2009              26.64   
  HTU Stadi  26.92                 
Helmi Tynkkynen  2007              27.98   
  HTU Stadi  28.12                 
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Max Walther  2003    293  35.00        1:13.66   
  HTU Stadi  1:12.07                 
                     
Lasse Niemi  2006    173  42.30        1:27.77   
  Helsingin Uimarit  1:31.83                 
                     
Henri Piipponen  2005    87  54.64        1:50.07   
  Helsingin Uimarit  1:51.72                 
                     
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Vihola  2005    360  38.34        1:17.30   
  Helsingin Uimarit  1:21.30                 
                     
Melissa Miettinen  2005    316  38.76        1:20.74   
  Helsingin Uimarit  1:22.98                 
                     
Beatriz Coloma Vanhala  2003    261  41.99        1:26.05   
  Helsingin Uimarit  1:26.83                 
                     
Aino Puustelli  2005    233  42.20        1:29.38   
  Helsingin Uimarit  1:37.23                 
                     
Lumi Öller  2006    197  46.26        1:34.47   
  Helsingin Uimarit  1:33.64                 
                     
Eevi Hirsi  2007    183  47.43        1:36.82   
  HTU Stadi  1:36.50                 
                     
Milja Weckström  2007    177  48.26        1:37.95   
  Helsingin Uimarit  1:38.43                 
                     
Siiri Tapaninen  2009    126  52.25        1:49.54   
  HTU Stadi                   
                     
Ria Rahkonen  2005              DSQ   
  HTU Stadi  1:38.95                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Sofie Apajasalo  2007              DSQ   
  Helsingin Uimarit  1:55.71                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    362          31.17   
  HTU Stadi  31.79                 
Leo Oksman  2004    150          41.74   
  Helsingin Uimarit  41.31                 
Anton Visulainen  2005    97          48.32   
  HTU Stadi  50.08                 
Niilo Jokinen  2006    96          48.47   
  HTU Stadi  50.82                 
Caspar Åberg  2006    93          48.91   
  Helsingin Uimarit  48.38                 
Miklas Sarkkinen  2007    86          50.16   
  Helsingin Uimarit  49.14                 
Aaro Ruuskanen  2005    71          53.62   
  HTU Stadi  57.50                 
Rasmus Rattasepp  2007    70          53.79   
  Helsingin Uimarit  55.22                 
Oliver Plathan  2005    69          54.16   
  HTU Stadi  53.87                 
10  Aleksanteri Patrakka  2005    60          56.47   
  Helsingin Uimarit  52.51                 
11  Amos Åberg  2009    50          1:00.05   
  Helsingin Uimarit  1:01.12                 
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    443          33.65   
  HTU Stadi  35.11                 
Anni Seppälä  2003    363          35.98   
  Helsingin Uimarit  36.04                 
Tilla Saarentaus  2005    327          37.25   
  Helsingin Uimarit  36.59                 
Julia Kekkonen  2000    284          39.03   
  HTU Stadi                   
Henna Saarela  2002    229          41.91   
  HTU Stadi  41.38                 
Anni Luhtanen  2007    157          47.54   
  HTU Stadi  47.60                 
Helmi Koikkalainen  2006    147          48.63   
  HTU Stadi  51.19                 
Lumi Lintula  2008    95          56.20   
  Helsingin Uimarit  59.44                 
Valeria Karppi  2007    85          58.34   
  Helsingin Uimarit  54.77                 
10  Ilona Sauliala  2008    80          59.54   
  Helsingin Uimarit  1:02.20                 
11  Leia Heinonen  2009    75          1:00.77   
  Helsingin Uimarit  59.53                 
12  Maisa Vihola  2009    74          1:01.11   
  Helsingin Uimarit  56.50                 
13  Nea Laurén  2006    58          1:05.94   
  Helsingin Uimarit  1:05.53                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  21:36